Su, her canlının yaşam kaynağı… Temiz su içmek ise her insanın hakkı… Günümüzde insanlar içme suyu ihtiyacı için genellikle plastik damacanaları tercih ediyor. Damacanalar her ne kadar arıtılmış, temiz su vaadiyle sunulsa da bazı sağlık riskleri içerdiği bilimsel olarak kanıtlanmış durumda. Bu aşamada su arıtma cihazlarının önemi ortaya çıkıyor. Peki, su arıtma cihazı nedir? Su arıtma cihazı nasıl kullanılır? Su arıtma cihazı faydaları nelerdir? İşte cevapları…

Su Arıtma Cihazı Nedir?

Su arıtma cihazı, şebeke veya damacana suları arıtmak için kullanılan bir cihazdır. Ticari olarak yaygın olarak kullanılan sulardaki risklere karşı kesin ve kalıcı çözümler sunan bir arıtma yöntemidir. İçme sularını çeşitli filtreleme aşamalarının ardından daha sağlıklı hale getiren su arıtma cihazı, şebeke sularını çeşitli zararlı içerik ve bileşiklerden arındırma ve suya geri dönüşüm kazandırma gibi amaçlarla da kullanılabilir. Evlerde ve endüstride kullanımı yaygın olan arıtma cihazları, farklı türdeki suları içilebilir hale getirir. Su tesisatına veya damacana gibi çeşitli su kaynaklarına bağlanan cihaz, suyu filtreleyerek temiz su elde edilmesini sağlar.

Su Arıtma Cihazı Faydaları Nelerdir?

Su arıtma cihazı, suyu içilebilir hale dönüştürmek için çeşitli filtreler içeren bir aparattır. Hem sağlık hem de ekonomik açıdan birçok faydası vardır. Su arıtma cihazı faydaları şöyle sıralanabilir;

 • Şebeke veya damacana sularındaki sağlık risklerini bertaraf ederek, sağlıklı hale getirir.
 • Su firmalarından veya marketlerden sürekli damacana veya plastik pet şişe suları alınmasına gerek kalmaz.
 • Suların herhangi bir alanda depolanmasını gerektirmez.
 • Sudaki zararlı madde ve bileşenleri filtreleyen cihaz, özellikle insanların mide ve sindirim sistemindeki sağlık risklerini bertaraf eder.
 • Suyun pH derecesini en ideal aralıklarda tutar.
 • Montajı, kullanımı ve bakımı kolaydır.
 • Damacana su maliyetine göre daha ekonomiktir; cihazın ekonomik maliyeti orta ve uzun vadede telafi edilebilir.
Su Arıtma Cihazı Nasıl Kullanılır?

Su arıtma cihazı, özel bir filtreleme sistemi ile donatılmış, kullanışlı aparatlardır. Cihaz, “ters ozmos” adı verilen bir yöntemle çalışan bir sistem kullanır. Bu sistem, sudaki partikülleri filtreleyen özel bir sistemdir. “Membran” adı verilen gözenekler, sudaki zararlı partikül ve molekülleri filtreleyerek, suyu sağlıklı hale getirir.

Bu cihazın kurulumu ve kullanımı çok kolaydır. Her cihazda bir kullanım kılavuzu yer alır. Bu kılavuza göre, cihazın montajı kolaylıkla yapılabilir. Talimatlara göre şebekeye ilgili hortumlar bağlanır. Cihazın kurulumunun ardından musluklardan her an sağlıklı, doğal ve içilebilir su temin edilebilir. Montaj işleminin ardından su arıtma cihazından gelen suyun test edilmesi tavsiye edilmektedir. Su arıtma cihazları düzenli filtre değişimi ve periyodik bakımlarla uzun yıllar kullanılabilir.

Yorum yap

Floating Review Template1
BUZSU Manyetik Kireç Önleyici (0212) 702 00 34
5 10
İstanbul 34394
 • merhabalar il... Daha Fazla
 • Buzsu Arıtma f... Daha Fazla
 • Şu arıtma isi... Daha Fazla
 • Mrb urunu tavs... Daha Fazla
 • Lşfetech 8 Aş... Daha Fazla