Manyetik Kireç Önleyici

Manyetik kireç önleyici, su ile çalışan çeşitli makinelerde kireçlenme önleyici olarak kullanılır. Ev tipi ve sanayi tipi manyetik kireç önleyici çeşitleri vardır. Bu ekipman, banyolarda, mutfaklarda, restoranlarda veya endüstride sudan kaynaklı kireçlenmeleri önleyerek, çeşitli cihaz arızalarını önler. Ayrıca, kireçsiz ve temiz su sağlar. Manyetik kireç önleyici hakkında merak ettiklerinizi makalemizde bulabilirsiniz.

Manyetik Kireç Önleyici Nedir?

Manyetik kireç önleyici, sudan kaynaklı kireçlenme sorunlarına en etkili ve kesin çözümdür. Temel olarak kireçlenmeyi bertaraf eden manyetik kireç önleyiciler, son yıllarda yaygınlaşmıştır.

Her su, kireç barındırır. Özellikle de Türkiye’nin doğal suları kireç bakımından zengindir. İnsan sağlığı için de riskler taşıyan kireci yok etmek için çeşitli yöntemler kullanılıyor. Örneğin; kirecin zararlarını önlemek için suya bazı kimyasal maddeler katılabiliyor. Bu durum insan sağlığı ve cihazlar için zararlı bir durum ortaya çıkarıyor. Ayrıca, özellikle su ısıtmak için kullanılan rezidanslar kireçlenmenin etkisi ile özelliğini yitirebiliyor, tıkanmalara yol açabiliyor.

Manyetik kireç önleyici, herhangi bir kimyasal ürün kullanmadan kireci veya kireçlenmeyi önler. Su ile çalışan bulaşık ve çamaşır makineleri başta olmak üzere su ısıtıcılar, çay makineleri ve endüstriyel cihazlar gibi çok sayıda makine, alet ve cihazı sudaki kireçten arındırır.

Manyetik Kireç Önleyici Özellikleri Nelerdir?

Manyetik kireç önleyici, şebeke suyuna veya herhangi bir su kaynağına takılabilir. Suyun yol açacağı kireçlenmeyi önlediği gibi suyun geçtiği herhangi bir yüzeyde daha önce meydana gelmiş kireçlenmeyi de yok edebilir. Ortaya çıkardığı manyetik alan sayesinde kireç bağlamış yerleri de temizler. Ayrıca, yüzeylerdeki paslanmayı önler. Çeşitli makinelerde tasarruf sağlayan manyetik kireç önleyici fiyatı özelliklerine ve kullanım alanına göre değişebilir. Evlerde, endüstri tesislerinde, sanayide veya fabrikalarda kullanılabilir.

 Manyetik Kireç Önleyici Nasıl Çalışır?

Manyetik kireç önleyici, manyetik özellikleri ile kireçlenmeyi önleyen özelliklerle tasarlanmıştır. Sudaki magnezyum ve kalsiyum, negatif ve pozitif elektrik yükleri ile birbirlerini çekerek kireç taşı oluşturur. Manyetik kireç önleyici, bu iki bileşenin formunu değiştirerek, elektrik yüklerinin pozitife çevirir. Cihazdaki mıknatısların oluşturduğu manyetik alanlar, bu bileşiklerin kristalize olmadan atılmasını sağlar.

Yorum yap

Floating Review Template1
BUZSU Manyetik Kireç Önleyici (0212) 702 00 34
5 10
İstanbul 34394
  • merhabalar il... Daha Fazla
  • Buzsu Arıtma f... Daha Fazla
  • Şu arıtma isi... Daha Fazla
  • Mrb urunu tavs... Daha Fazla
  • Lşfetech 8 Aş... Daha Fazla