Kireç Önleyici Sistemler

Kireç önleyici sistemler, sudaki kireç oluşumunu önleyerek, kireçlenmiş alanları temizler. Kullanım alanlarına göre sudaki kireci önleyen farklı sistemler vardır. Bilimsel çalışmalara göre tasarlanmış teknolojik cihazların kullanıldığı kireç önleyici sistemler nelerdir? Kireç önleyici sistemler hangi özelliklerde tasarlanmıştır? İşte cevapları…

Manyetik Kireç Önleyici

Manyetik kireç önleyici, süper mıknatıslarla tasarlanmış cihazlardır. Kirece karşı en etkili çözümlerden biri olan bu sistemler, en sert sularda bile en etkili çözümü sunabilir. Mıknatısların oluşturduğu manyetik alanın etkisi sonucu kirecin nötralize edilmesi prensibi ile çalışan manyetik kireç önleyici, güç kaynağına gerek kalmadan çalışır. Kurulumu ve bakımı kolay olan bu sistem, suyun yıkama kalitesini artırır. Ayrıca, enerjiden ve deterjan gibi kimyasal ürün kullanımından tasarruf sağlar. Çevre dostu ürünler olan manyetik kireç önleyici, kireç oluşumu problemlerine karşı en yaygın ve alternatif çözümdür.

Elektronik Kireç Önleyici

Yeni nesil bir kireç önleme sistemi olan elektronik kireç önleyici, manyetik kireç önleme sistemlerine alternatiftir. Su borularını ve suyun geçtiği yüzeyleri kireçten ve pastan arındıran bu sistem, çevre dostu kireç önleme sistemidir. Elektronik bir sistemle kireç önleme teknolojisi barındıran elektronik kireç önleyici, herhangi bir kimyasal madde kullanmaya gerek kalmadan kireci ve kireçlenmeyi önler. Özel olarak tasarlanmış elektronik sistemi sayesinde kalsiyumun kristalize olarak kireç taşı oluşturmasını önler. Sert kireç tabakasının oluşumunu önlemesinin yanında daha önce oluşmuş kireçlenmelere karşı etkinli bir çözüm sunar.

Kireç Önleyici Sistemlerinin Özellikleri

Kireç önleyici sistemler, temel olarak sudaki sağlıklı mineralleri yok etmeden kireçlenmeyi önlemeye odaklanmıştır. Makine, cihaz veya ekipmanların performansını olumlu etkileyen kireç önleme sistemleri, bu ürünlerin çalışma ömrünü de uzatır. Suyun geçtiği tüm boru ve ekipmanlardaki kireç birikmelerini önler ve daha önceki kireçlenmeleri yok eder. Bu sistemlerin en büyük avantajlarından biri de enerji tasarruf sağlamasıdır. Ayrıca, cihaz arızalarını da önleyerek dolaylı tasarruflar sağlar.

Kireç önleyici sistemler, kireci önlemenin yanında paslanma veya korozyona karşı da olumlu etkiler sağlar. Herhangi bir su kaynağına kolayca montajı yapılabilir. Bakımı ve kullanımı çok kolaydır. Demir, bakır, çelik, alaşım veya plastik malzemelerden üretilmiş borular bulunan sistemlerde güvenle kullanılabilir.

Yorum yap

Floating Review Template1
BUZSU Manyetik Kireç Önleyici (0212) 702 00 34
5 10
İstanbul 34394
  • merhabalar il... Daha Fazla
  • Buzsu Arıtma f... Daha Fazla
  • Şu arıtma isi... Daha Fazla
  • Mrb urunu tavs... Daha Fazla
  • Lşfetech 8 Aş... Daha Fazla